Z akcí 2014 - speciálka Německo

Dva roky po dobrém navázání vztahů v německém Hemhofenu se vydali naši chovatelé Dl opět do Německa, tentokrát do Sintálu. Jelo se v sestavě př. P. Fasora, F. Kučera a A. Hellinger (Ččp). Významným pojítkem bylo i vystavení našich zvířat výše uvedených chovatelů. Vystaveno bylo celkem asi 250 ks králíků, které posuzovalo 5 posuzovatelů.
 
Nejlépe dopadl př. F. Kučera z Kněždubu, a to 383,0 b. na kolekci Dl. Gratulujeme! Obecně můžeme tvrdit, že se opět se ukázalo kde je trend současného šlechtění Dl v Evropě, tedy zvířata v hmotnosti, zádi, srsti a vyrovnané barvě krycího chlupu, byť spíše mahagonově hnědé než ohnivé. Situace s výrazným typem, mezibarvou a podsadou na břiše skutečně není v Německu prioritou číslo jedna a tito králíci, bohužel, nejsou zatím doceněni, přestože jsou to králíci velice líbiví a atraktivní. Nejlepší kolekce Dl obdržela pohádkových 389,0 bodu.
 
Vztahy byly s německými klubaři utuženy a my se můžeme těšit na další soutěžení v rámci evropské výstavy v Métách v listopadu 2015.