Celostátní výstava mladých králíků 2012

42. ročník Celostátní výstavy mladých králíků se konala v jihomoravském Hodoníně ve dnech 7. - 9. 9. 2012. Výstava by umístěna v prostorách adaptované starší jízdárny v tamních Velkých kasárnách. Přihlášeno bylo celkem 2911ks králíků téměř všech u nás uznaných plemen. V rámci plemen činčila malá a dailenár vzniklo velké a příjemné překvapení. Po delší době se obě plemena kvalitně representovala a byla i relativně početná. V brzké době zde bude vložen hodnotící příspěvek od poradce chovu Čm a Dl, př. Petra Fasory. Zatím tedy jen krátce:

 

Činčil malých bylo vystaveno celkem 58ks od 12-ti chovatelů. Čestné ceny obrželi přátelé Jindřich Gajdoš z Ladné, Jaroslav Kouřil ze Snovídek a Karel Straňák starší z Nivnice. Titul Mistra ČR si odnášel př. J. Gajdoš na kolekci se součtem 378,5 bodu. Taktéž mu připadl Pohár č. 45 na nejlepší kolekci Čm, věnovaný KCHK Čm a Dl.

 

 

Dailenáři se předvedli v počtu 28ks od 7-mi chovatelů. Čestné ceny získali přátelé Petr Fasora starší z Hovoran a František Kučera z Kněždubu. Titul Mistra ČR získal př. P. Fasora starší z Hovoran na kolekci se součtem 377,5 bodu a také obdržel Pohár č. 46 na nejlepší kolekci Dl, věnovaný KCHK Čm a Dl.

 

Všem vystavovatelům patří upřímné poděkování za presentaci plemen Čm a Dl. Těm nejúspěšnějším náleží gratulace. Přáním je, aby se na dalších obdobných výstavách tato plemena ukázala stejně početně a stejně kvalitně. Výstavy se zúčastnilo poměrně hodně okresně registrujících chovatelů Čm a Dl. Těmto vystavovatelům byla nabídnuta přihláška na speciální výstavu do Velkých Pavlovic. Věřím, že se s některými z nich tam uvidíme.