Z akcí 2014 - CVMK

CVMK se uskutečnila v hanáckých Benátkách - Litovli, konkrétně v místní části Nasobůrky ve dnech 5. - 6. 9. 2014. Výstava čítala asi 2700 kusů králíků téměř všech u nás uznaných plemen. Po organizační stránce vše proběhlo bez větších problémů, i počasí výstavě přálo. Vesnické prostředí dodalo výstavě správný drobnochovatelský punc a ušlechtilost, protože počasí v měsíci září je ještě poměrně teplé, a tudíž haly nejsou z hlediska mikroklimatu v tomto období zrovna optimální. Výstava v Nasobůrkách ukázala, že podobný formát výstavy lze udělat téměř kdekoliv, a to za zajištění poměrně kvalitního servisu pro chovatele i vystavená zvířata. Pořadatelům patří velký dík.
 
Co do expozice Čm, bylo přihlášeno 50 kusů, což je počet poměrně slušný. Většina zvířat pocházela od klubových chovatelů. Klubová zvířata obecně převyšovala ostatní Čm, a to především v typu a srsti. Nejlepšího 1,0 vystavi př. T. Kordiak, zatímco nejlepší samici (viz snímek) vystavil př. K. Straňák starší (obojí 95,5 b.). Př. Straňák vystavil i nejlepší kolekci a po právu získal titul Mistr ČR (378,5 b). Co se týče historie, tak se jedná o chovatele, který má stabilně Čm na špičkové úrovni, coož dokazují i výsledky ze speciálek.
 
Expozice Dl byla slabší po stránce kvantitativní (jen 16 ks), tak i po stránce kvality. Výsledky: Fasora Petr 371,5 b., 376,5 b. // Kučera František 372,5 b.