CVMK 2018

Celostátní výstava mladých králíků, mladé drůbeže a výletků holibů

Termín: 7.-9.9.2018, Výstaviště Flora Olomouc

 

Přihlášení zvířat na celostátní výstavu "mláďat" lze nově provést prostřednictvím webové aplikace, jejíž odkaz je zde: https://cschbohdalov.cz/cvm/
 
Naleznete tam pokyny pro práci v aplikaci i samotný vstup do aplikace. Ti vystavovatelé, kteří komunikují prostřednictvím e-mailu a v předchozích dvou letech vystavovali na některé z celostátních výstav obdrží přihlašovací údaje prostřednictvím již v minulosti použitého e-mailu. Noví vystavovatelé si provedou vlastní registraci vyplněním identifikačních údajů.
 
V případě jakýchkoli dotazů se prosím obracejte na pracovníky Sekretariátu ÚVV ČSCH, konkrétně na tajemníky příslušných chovatelských sekcí.
 

 

Prihláška a výstavné podmienky na CVMK Olomouc 2018 TU.

 

 

"informácie cerpané zo stránky CSCHDZ.EU"

 

Výsledky CVMK Olomouc 2018

 

Na CVMK v Olomouci vystavilo celkom 8 chovateľov a jeden MCH plemená Čm a Dl. Činčíl a Dailenárov bolo spolu vystavených 47 z toho bolo vystavených 28 Čm a 19 Dl. Podrobnú správu od predsedu klubu o vystavených králikoch prikladám nižšie. Titul MČR získali za Čm Jaroslav Přibyl a za Dl Petr Fasora.

 

CVMK Olomouc

 
Mám-li hodnotit expozici Čm+Dl a také souběžně účast členů našeho klubu, musím podotknout, že celkový dojem silně ovlivnila letošní vedra.Proto bych chtěl  ocenit přístup těch, kteří přes nepříznivé podmínky dokázali zvířata na tuto vrcholovou  akci připravit. 
ČM-vcelku vyrovnaná expozice se solidním typem a tvarem, barva a srst logicky nebyly  hotové. Nejlepší kolekce získal po zásluze a titul Mistra ČR př. Přibyl. Kvalitní Čm předvedli př. Iskra  a Kordiak. 
Dl- účast dvou klubových chovů(Fasora, Košarišťan) jednoznačně potěšila kvalitou oproti jedné kolekci nečlena př. Vrby. Nejlepší  kolekci, titul Mistra ČR  a  Šampiona ČR získal př Fasora. 
Závěrem chci příznivě hodnotit výkon delegovaného posuzovatele př. Přikryla, který  se úkolu zhostil s odbornou úrovní a hodnotil králíky dle pozic a kvalit, což v minulosti nebylo. 
Nezbývá než si přát, aby účast našich chovatelů  na NVMK Lysá nad Labem byla bohatší, jak počtem tak i kvalitou. 
 
Bodové ohodnotenie kolekcií počítaných do súťaže o Majstra klubu:
 
Čm - Jaroslav Přibyl (379,5b)
        Marek Iskra (378b)
        Tomáš Kordiak (376b)
 
Dl - Petr Fasora (381,5b)
       Peter Košarišťan (375b)
 
 
 

 

 
 
 
 

Fotogalerie: CVMK 2018

/album/fotogalerie-cvmk-2018/img-3587-jpg/
/album/fotogalerie-cvmk-2018/img-3588-jpg/