Z akcí 2014 - CV

CV proběhla ve dnech 14. - 16. 11. 2014 na výstavišti v Lysé nad Labem. Jednalo se o největší výstavu v novodobé historii. Nicméně, umístění expozice králíků do "staré" tmavé haly bylo poněkud diskomfortní, a to jak pro návštěvníky, tak i pro zvířata, především v ohledu mikroklimatu. Dále, opět se ukázalo, že dvouetážové uspořádání klecí (byť zde sice jen zčásti) již patří dávno minulosti. 
 
Expozice Čm čítala 36 kusů (9 kolekcí). Mezi vystavenými zvířaty jednoznačně zářili králíci př. T. Kordiaka s dobrým tvarem, typem i srstí. Tito králíci mu vynesli titul Mistr ČR a dále i titul Šampion ČR na samce 96,0 bodu z této kolekce. Celkově lze expozici Čm v Lysé hodnotit zdařile, i když někteří králíci rezervy v kvalitě srsti a barvy (línání).
 
Expozice Dl, bohužel, nepřekročila svůj stín z CVMK, a to po stránce kvantity ani kvality. Vystaveno pouze 10 zvířat, z toho 4 od př. P. Fasory. Počet tedy dokazuje, že Dl stojí opravdu na okraji zájmu u našich chovatelů.  U králíků Dl obecně jsme mohli pozorovat rozdíly v kvalitě tvaru, srsti a barvy krycího chlupu a bohužel ani jedno zvíře "nebilo do očí" svou výrazně převyšující kvalitou, oproti tomu jak tomu bylo u expozice Čm.